درباره ما

درباره ما

آکادمی برند دانشگاه (University) نیست زیرا که:

   ما معتقدیم سیستم دانشگاهی با همه تلاش ها و کوشش هایی که در حوزه آموزشی و پژوهشی دارد دچار ضعف کاربردی و عملی در رشته های مدیریتی است، به این ترتیب که علوم آموخته شده در دانشگاه متاسفانه در اغلب موارد فقط جنبه آموزشی داشته و از حوزه عمل و کاربردهای آن بسیار دور است و در برخی موارد نیز درس های آموزشی این سیستم در عرصه کاربرد منقضی شده و غیر قابل استفاده می باشند. ازین رو آکادمی برند ایران با رویکردی کاربردی سعی دارد این خلا را برطرف نموده، با تدریس علوم روز دنیا و بهره گیری از اساتیدی که به طور همزمان در عرصه آموزش و کسب و کار و مشاوره مشغول همکاری با برترین سازمان های کشور هستند، کاستی کاربردی نبودن علوم تدریس شدهدر حوزه مدیریت در دانشگاه را برطرف نماید.

 

آکادمی برند مدرسه کسب و کار (Business School) نیست زیرا که:

   امروزه با رشد و توسعه مدرسه های کسب و کار در دنیا و به تبع آن در ایران تلاش های بسیاری شده تا علوم مدیریتی به شکلی عملی و کاربردی ارائه گردد. اعتقاد ما بر این است که ضمن محترم شمردن تمام این تلاش ها، همچنان نحوه تدریس در این مدارس در راستای عملگرایی به بررسی مطالعات موردی (Case Study) که بیشتر هم غیر بومی است، بسنده کرده و پژوهشهای جدیدی در حوزه های بومی مدیریت در این مدارس انجام نمی شود. آکادمی برند ایران تلاش دارد تا با بها دادن به جلسات مباحثه و مطالعه دقیق بر روی مسائل مدیریتی روز کشور، چه در حوزه های اقتصادی و یا اجتماعی حوزه بازار، راهکار های بومی، نوین و عملیاتی در زمینه های مرتبط را با کمک دانشجویان و با هدایت اساتید بدست آورد.

باور ما این است که :

   با وجود تدریس علمی و فشرده مباحث روز مدیریتی دنیا توسط اساتید در آکادمی برند ایران، همواره مشارکت دانشجویان در بحث ها و تمرین های ارائه شده باعث رشد و پیشرفت آنها گشته و به تبع آن موجب ارتقا سطح دانش کاربردی و به روز در کشور می گردد. از این روست که دانشجویان آکادمی برند آنجا را نه تنها محلی برای فراگیری دروس تخصصی بازاریابی و برند، بلکه محلی برای کاشت و برداشت ایده های نو و راهکارهای جدید و بومی در این حوزه می دانند.

سیستم آموزشی آکادمی برند ایران تلفیق نوینی از سه سیستم دانشگاهی، حوزوی و مدارس کسب و کار است چرا که باور ما این است که هر سه این سیستم ها با وجود نقاط قوت بسیار، کاستی هایی دارند که در زیر آمده است:

باور ما براین است که بهترین کار دنیا، تولید است و نیکوترین تولیدها، تولید دانش و اندیشه و باز تولید آن در ذهن مخاطبان و دانش پژوهان و اندیشه ورزان.
بنا نهادن ” آکادمی برند ایران ” نیز بر پایه همین باور بوده و البته با نگاه به کمبود دانش تخصصی نزد دست اندر کاران و افراد اجرایی در حوزه ی برندسازی و برند آفرینی در سرزمین ما ایران.
هنگامی که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۱ باورهای خود را مبنی بر برآمدن عصر برندها و توفق و برتری ابزارهای حوزه برندسازی نسبت به ابزارهای حوزه بازاریابی با جامعه ایرانی درنهادیم، کمتر کسی با این عقاید موافق بود. خوشحال هستیم که اکنون در نیمه دهه ۹۰ خورشیدی دیگر سخنی از آن تردیدها نیست .
امروزه دیگر از خرد و کلان جامعه مدیریتی و تجاری کشور همه بر این امر متفق اند که در بازار آشفته امروزی، تنها و تنها با پرداختن به مساله برندسازی است که می توان بقای سازمان ها تضمین نمود. پس دگر پرسش این نیست که آیا می بایست برند بود یا نه؛ بلکه پرسش این است که چگونه؟ تجربیات ما به عنوان مشاور و مدرس حوزه های برندسازی و بازاریابی در ۱۵ سال اخیر به درستی یک خلا را در حوزه بازار کار تخصصی ایران بر ما عیان نمود؛ و آن شکاف میان حوزه های نظری و عملی برندسازی و خلاء دانش و تجربه کافی جهت اجرایی سازی مدل های نظری برندینگ است. پرداختن به این مهم بود که ما را بر آن داشت تا آکادمی برند ایران را به گونه ای جدی و عملیاتی بنیاد نهیم. با وقوف به این امر به منظور توانمند سازی، هم علمی و هم اجرایی؛ و ایجاد پلی ماندگار میان حوزه نظر و عمل، دروس دوره مدیرت برند در آکادمی برند ایران، تجمیع متناسبی از هنر، مدیریت، بازاریابی، برندسازی به انضمام شیوه های اجرایی سازی آن در بنگاه های کسب و کار طراحی شده است. همچنین آزمون های این دوره آنچنان طراحی گردیده که میزان توانمندی دانشپذیران محترم را در حوزه اجرایی سازی مفاهیم و مبانی برندسازی در قالب پروژه های عملیاتی بیازماید. بی گمان انتخاب اساتید و مدرسان بزرگوار نیز بر پایه همین دیدگاه (یعنی جمع زدن میان نظر و عمل و پل زدن میان دانش و تجربه ) صورت پذیرفته و البته اساتید بزرگوار نیز که لطف و دوستی ایشان همواره شامل حال بنده بوده است، به نوبه خود ما را در این هدف بسیار تا بسیار یاری نمودند.
امید است که توفیق همراهی و یاری شما دانشپذیران فرهیخته نیز شامل حال ما باشد و همگی در کنار یکدیگر در آبادانی این سرا و سرزمین دیرین، ایران زمین، کوشا و هشیار باشیم.
تا باد چنین بادا
شهریار شفیعی

 

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟