کارگاه حضوری نشانه شناسی برند

نشانه شناسی برند

این کارگاه به صورت حضوری  با ظرفیت محدود برگزار می شود

نشانه ها نقش بسیار مهمی در شناسایی و تدوین عناصر رفتاری، بصری و شنیداری برندها، همچنین طراحی و تدوین هویت و شخصیت برند ایفا می کنند. از طریق استفاده صحیح از نشانه ها و علائم، برندها می توانند علاوه بر ایجاد تمایز در بازار رقابتی، ارتباط موثر تر و راحت تری را با مخاطب و ضمیر ناخودآگاه ایشان برقرار نمایند

روزهای برگزاری: چهارشنبه ها از ساعت 15 الی 20 در آکادمی برند ایران

5،555،500 تومان

این دوره هر 2 سال تنها یکبار برگزار می شود

20 ساعت کلاس حضوری (4 جلسه)

مدرس : دکتر شهریار شفیعی

سطح محتوا : پیشرفته

گواهینامه : ندارد

نظرات شرکت کنندگان در دوره :

هومن عباسی
هومن عباسیایران گرد و جهانگرد
Read More
درود فراوان به مانند همیشه عالی ! متاسفانه فرآیند مسئولیت پذیری و اخلاق گرایی حلقه مفقوده مدیریت، برندینگ و مارکتینگ در اهداف سازمانی در ایرانه !
میترا کنعان
میترا کنعان
Read More
عالی بود
علیرضا نادری
علیرضا نادری
Read More
درود بسیار عالیست، من کلی ازش یاد گرفتم
Previous
Next

یکی از مهم ترین کارکردهای دانش نشانه شناسی، در فرآیند ساخت و ارتقای برند است. زیرا زمانی که ما با برند مواجه می شویم، بیش از آنکه با ساختار و ساز و کار اقتصادی آن کسب و کار مواجه شویم، با دنیایی از نشانه ها و داستان های آن برند مواجه خواهیم شد.

لوگو و لوگوتایپ، رنگ ها و شکل ظاهری بسته بندی، تداعیات برند، تصاویری که برند از خود منتشر می کند و حتی شیوه و ادبیات گفتاری برند در فضاهای مجازی، همه و همه بخشی از فضای نشانه شناختی برند هستند که موجب تثبیت جایگاه آن برند در ذهن و قلب مخاطب و مشتریان خواهد شد. پس در واقع زمانی که از برندسازی صحبت می کنیم در خصوص دنیایی از نشانه های همراستا با هویت برند صحبت خواهیم کرد. نشانه هایی که صاحب برند، دانسته و آگاهانه انتخاب کرده و با ترتیب و ترکیبی منحصر به فرد در کنار هم قرار می دهد و از دلِ آن داستانی برای برند می سازد. و در نهایت زمانی می توان گفت چیزی به برند تبدیل شده است، که نشانه های آن برند؛ جزیی از فضای نشانه شناسی ذهن مخاطبین و مشتریانش باشد.

نشانه ها نقش بسیار مهمی در شناسایی و تدوین عناصر رفتاری، بصری و شنیداری برندها، همچنین طراحی و تدوین هویت و شخصیت برند ایفا می کنند. از طریق استفاده صحیح از نشانه ها و علائم، برندها می توانند علاوه بر ایجاد تمایز در بازار رقابتی، ارتباط موثر تر و راحت تری را با مخاطب و ضمیر ناخودآگاه ایشان برقرار نمایند.
یکی از نخستین کاربردهای نشانه شناسی در برندسازی، طراحی علائم بصری حوزه برند از جمله لوگو، لوگوتایپ، بسته بندی و یا حتی پوسترهای تبلیغاتی برند، وب سایت و فضای مجازی است. شکل، رنگ، نوع خط و ترکیبِ آنها با متنِ پیامِ برندِ شما می تواند از شما تصویری منحصر به فرد در ذهن مشتری ساخته و ایشان شما را آنگونه ببیند و قضاوت کند. با استفاده صحیح از نشانگان و مرتبط سازی آنها با هویت برند، می توانید تاثیری به یادماندی و عمیق در روان مخاطب ایجاد نمائید.

 

در این کارگاه خواهید آموخت:

  • نشانه چیست
  • تاثیر هر نشانه در حوزه روان انسان
  • کاربرد نشانه ها
  • شیوه استفاده از نشانه ها
  • مثال های کاربردی در خصوص استفاده برندها از نشانه ها

مدل Goal Done

ابزاری کارآمد به منظور برنامه ریزی و سنجش اهداف فردی و سازمانی شما
گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟