همه چیز درباره Mini MBA

تاریخچه Mini MBA

در طی سالیان گذشته با وجود تحول بزرگی که در تغییر کسب و کارها و ایجاد شغل‌های جدید و تحول در بخش تولید و فروش محصولات و خدمات رخ داده، مدیران وصاحبان کسب و کارها بیش از پیش به دنبال روش های و تکنیک‌های به روز در مورد علم مدیریت میباشند. در نتیجه‌ی این امر طرح دوره‌هایی جهت آموزش و توانمندسازی افراد برای پست‌های مدیریتی بیشتر مورد توجه مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها واقع شده است.
به طور کلی این دوره‌ها شامل یکسری مباحث اصلی از قبیل: اصول حسابداری، مدیریت استراتژیک، اقتصاد، مباحث مالی، ساخت و تولید میباشد.
با وجود تفاوت هایی که برنامه تحصیلی مربوط به این دوره در مراکز آموزشی مختلف میتواند داشته باشد اما کلیت ماهیت دوره مینی ام بی ای (min mba) در رابطه با مباحث بنیادی مربوط به کسب و کار شامل چارچوب و مدل های کسب و کار، تفکر استراتژیک، شیوه‌های حل مشکل در شرایط بحرانی، اصول و فنون مذاکرات، تفویت مهارت‌های رهبری تیم و راهکارهایی که میتواند در شروع و مدیریت کار جدید فرد را یاری نماید میباشد.

دوره Mini MBA جایگزین دوره MBA

در واقع دوره مینی ام بی ای (Mini MBA) میتواند جایگزین مناسبی برای دوره های دوساله mba که در دانشگاه‌ها برای مقطع کارشناسی ارشد تدریس میشود باشد. این دوره‌ فرصت مناسبی برای کسب مهارت‌های جدید، یادگیری فنون مربوط به کسب و کار و افرایش دانش شما در این زمینه فراهم میکند به طوری که بتوان از این تکنیک‌ها به صورت عملی در موقعیت کاری و برای حل مشکلات و مسایل احتمالی که در شرایط بحرانی ممکن است با آن موجه شوید آنها را به کار برد.
با توجه به مباحث آموزشی مربوط به این دوره انتظار میرود تا مخاطبان دارای سابقه و تجربه‌ی حداقل در زمینه مدیریت و اداره‌ی یک مجموعه را دارا باشند.

دوره مینی ام بی ای (Mini MBA) همچنین میتواند برای کسانی که به دنبال راه‌اندازی کسب و کاری جدید میباشند مناسب باشد و میتوانند با گذراندن این دوره با کلیت فرآیند مربوط به این کار از مراحل آغازین شامل تشخیص و جستجوی فرصت‌ها، ایده پردازی، بررسی و امکان سنجی ایده‌ها، انتخاب ایده، طرح‌ ریزی مدل کسب و کار، ساخت و اجرای اولیه، تامین مالی برای پیاده سازی ایده برای تولید انبوه آشنایی پیدا کنند.

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟