مینی MBA چیست؟

دوره مینی MBA

ممکن است به تازگی در مورد مینی MBA چیزهایی شنیده باشید اما هنوز ندانید که دقیقا چیست! مینی MBA مزایای بسیاری دارد اما قبل از آن اجازه دهید نگاهی به برخی از ویژگی های MBA سنتی بیاندازیم.

MBA مخفف عبارت Master of Business Administration به معنی مدیریت عالی کسب و کار است. به طور سنتی برای بدست آوردن این مدرک فارغ التحصیلی حرفه ای در تجارت دو سال زمان لازم است.

هسته اصلی یادگیری MBA آموزش مدیریت با تمرکز بر رهبری، برنامه ریزی و استراتژی کسب و کار است. در یادگیری MBA ، چه به صورت تئوری و چه به شکل عملی، به دانشجویان کمک می شود تا درک عمیقی از مدیریت کسب و کار و عملکردهای کلی کسب و کار بدست آورند.

موضوع های معمول در مبحث MBA شامل مدیریت، بازاریابی، امورمالی، حسابداری، اقتصاد و قوانین تجارت است. این موضوعات در نگاهی تخصصی تر به MBA می توانند متفاوت باشند.

MBA یکی از محبوب ترین دوره های تحصیلات تکمیلی در سراسر جهان است، اگرچه با توجه به محدودیت های زمانی و مالی، ممکن است برای حرفه ای های بازرگانی مشغول به کار، وقت گذاشتن و پرداخت هزینه های لازم برای بدست آوردن مدرک MBA که به آن ها در پیشرفت بیشتر در حرفه خود کمک خواهد کرد، دشوار باشد.

خوشبختانه این افراد گزینه های بهتری برای ارتقا حرفه خود دارند و از طریق آن می توانند درک تجاری و مدیریتی، مهارت و دانش خود را افزایش دهند. یکی از این گزینه ها مینی MBA است.

مینی MBA روش محبوبی برای کسب دانش کسب و کار، بدون تعهد زمانی یا هزینه های فارغ التحصیلی MBA است. مینی MBA بر موضوعات مدیریت کسب و کار مشابه با MBA تمرکز دارد، و می تواند به شکلی انعطاف پذیر و مقرون به صرفه، دانش مدیریت و یادگیری های لازم برای ارتقا حرفه شما را افزایش دهد.

مینی MBA توسط دانشگاه مک گیل کانادا در سال 1949 معرفی شد، و در حال حاضر به دلیل ماهیت انعطاف پذیر آن، گزینه ی محبوبی برای افراد حرفه ای در همه جا است.

دوره کوتاه و فشرده مینی MBA در مقایسه با سال های تحصیل MBA، آن را حتی برای متخصصان مشغول به کار و درگیر با زندگی شغلی/خانوادگی هم جذاب کرده است.

تفاوت بزرگ با MBA در این است که مینی MBA یک مدرک تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی نیست. در پایان دوره مینی MBA به جای مدرک به شما یک گواهی نامه داده می شود. همانطور که در بالا گقته شد دوره مینی MBA در مقایسه با MBA، یک دوره فشرده و کوتاه است و این می تواند دلیل تفاوت آشکار بین گواهی نامه و مدرکی باشد که از هر دو دوره دریافت می کنید. در آخر اینکه هزینه تحصیل با توجه به تفاوت در شرایط ، زمان تحصیل و موسسه ای که انتخاب می کنید، مثلا دانشگاه، متفاوت است.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که آیا مینی MBA برای شما مناسب است یا می خواهید به MBA متعهد باشید، باید در نظر بگیرید که برای پیشرفت شغلی خود می¬خواهید چه نتایجی را بدست آورید. شما باید هزینه و زمان برنامه تحصیلی خود را از لحاظ شغلی و شخصی ارزیابی کنید. به عنوان مثال شرایط شخصی خود را در نظر بگیرید- چه مقدار زمان می توانید صرف مطالعه کنید؟ برای تحصیل چه مقدار می توانید هزینه کنید؟محل تحصیل شما کجاست؟ آیا می توانید بین تعهدات شخصی زندگی خود و مطالعه تعادل برقرار کنید؟

وضعیت شغلی خود را در نظر بگیرید- آیا کارفرمای شما از تحصیل شما پشتیبانی می کند؟ آیا هزینه های تحصیل شما را می پردازد؟ آیا برای مطالعه در کار شما انعطاف پذیر هستند؟ برنامه شغلی شما بلندمدت، میان مدت یا کوتاه مدت است؟ آیا شما به مدرک تحصیلی نیاز دارید یا دانش ، تجربه ، مهارت و گواهینامه شما برای پیشرفت بیشتر کافی است؟

اگرچه ارزیابی و تصمیم گیری دشوار است، اما با مربیان، مدیران و یا الگوهای حرفه ای خود در مورد تصمیمتان برای پیشرفت، صحبت کنید. آن ها چگونه پیشرفت کرده اند؟ تحصیلات آن ها چیست؟ آن ها چه چیزی توصیه می کنند؟ با دوستان و خانواده خود صحبت کنید و ببینید که چطور می توانند شما را حمایت کنند یا چه پیشنهادی به شما دارند. در مورد همه گزینه های خود به طور عمیق تحقیق کنید و با موسسات ارائه دهنده آنها نیز صحبت کنید، زیرا آنها می توانند بینش بیشتری در مورد گزینه شما داشته باشند.

اگر می خواهید دانش خود را در زمینه مدیریت تجارت افزایش دهید و نمی دانید از کجا شروع کنید ، آموزش عالی لندن برای کمک به شما اینجا است. ما می توانیم به شما کمک کنیم تا نوع تحصیل مناسب برای خود را پیدا کنید.
اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد مینی MBA داشته باشید می توانیم به شما کمک کنیم. آموزش عالی لندن مینی MBA در مدیریت بازرگانی را ارائه می دهد. ما دوره های مینی MBA را در 21 مکان مختلف در سراسر جهان ارائه می دهیم بنابراین شما می توانید زمان و مکان مناسب خود را برای تحصیل انتخاب کنید. ما دوره های تایید شده را کنسل نمی کنیم بنابراین می توانید با خیال راحت مطمئن باشید که برنامه تحصیلی شما به تاخیر نخواهد افتاد.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟