مینی MBA چیست؟ و آیا به MiniMBA نیاز داریم؟

Mini MBA چیست؟ و آیا ما به MiniMBA نیاز داریم؟

شهریه تحصیلی MBA حداقل ده الی پانزده میلیون تومان است، و این یعنی نباید در تصمیم گیری برای ادامه تحصیل ساده بگذریم.

علی رغم هزینه های زیاد ، مزایای دریافت مدرک تحصیلات تکمیلی کاملاً مستند و واضح است. این مزایا شامل

  • افزایش قدرت درآمد شما
  •  افزایش چشم انداز شغلی
  •  توسعه یک مهارت

و مواردی از این قبیل است که می تواند به شما در توسعه شایستگی های مدیریت ارشد کمک کند. همه اینها نشان می دهد فارغ التحصیلان بازده خوبی از سرمایه و آینده ی خود دارند.

دوره MBA که معمولا دو سال طول میکشد، به دانشجویان خود مباحث گسترده ای آموزش میدهد، موضوعات مشترکی مثل حسابداری، اقتصاد، بازاریابی، امورمالی، کارآفرینی و مدیریت.

با گذشت زمان، موسسات بازرگانی بیشتری برنامه هایی مازاد بر MBA عمومی ارائه دادند یکی از این برنامه ها مینی MBA بود.

همانطور که از نامش پیداست مینی MBA نسخه متمرکزتری از MBA است که دوره های سنتی MBA را پوشش می دهد. دوره آن کوتاه تر از MBA است و پس از اتمام دوره به جای مدرک تحصیلی یک گواهی نامه دریافت می کنید. همچنین هزینه آن به طور قابل ملاحظه ای از MBA کمتر است.

آیا مینی MBA برای شما مناسب است؟

مینی MBA برای افراد حرفه ای که هنوز در مورد دنبال کردن MBA مطمئن نیستند و محدودیت های زمانی و مالی دارند گزینه مناسبی است. به عنوان مثال ، قیمت های یک مینی MBA در دانشکده بازرگانی راتگرز در ایالات متحده ممکن است کمتر از 3000 دلار تا 5000 دلار باشد. برعکس ، یک دوره MBA تمام عیار در آمریکا بسته به موسسه آن ممکن است از 60،000 دلار به بالا هزینه داشته باشد. یا به عنوان مثال دوره ی MBA در آکادمی برند ایران حدود هفده میلیون تومان ( در سال ۹۸ ) می باشد ولی دوره MiniMBA در آکادمی برند ایران خیلی کمتر از این مبلغ و حدود ده میلیون تومان ( در سال ۱۳۹۹ ) است.

این دوره به افراد حرفه ای این امکان را می دهد تا با MBA آشنا شوند و بعدا تصمیم بگیرند که آیا می خواهند آن را دنبال کنند یا خیر.

دوره های مینی MBA در موسسات مختلف ممکن است متفاوت باشد، بعضی دوره های یک ماهه و بعضی کوتاه تر مثل یک هفته ای ارائه می دهند. دانشگاه بوفالو دوره های مینی MBA آنلاینی را ارائه می دهد که متخصصان می توانند طبق برنامه خود برنامه ای گام به گام داشته باشند. اما این انلاین بودن فقط مربوط به کشورهای خارجی نمی باشد و ما در ایران نیز این دوره ها را ( به خصوص با توجه به شدت گرفتن کرونا ) برگذار می کنیم. کافیست جهت اطلاع از دوره آنلاین MiniMBA با ما تماس بگیرید .

در حالی که این ها برخی از مزایای دوره های مینی MBA بود، اما لازم به ذکر است که پس از دریافت گواهی نامه مینی MBA ممکن است بلافاصله از مزایای درآمد بالاتر یا ارتقا در حرفه بهره مند نشویم زیرا این دوره به اندازه یک دوره MBA جامع و کامل نیست و ممکن است دانشجو به تمام مهارت های کامل MBA مجهز نشود.

با این وجود مینی MBA شرایطی را فراهم می کند که متخصصان می توانند در حین انجام کار مهارت هایی را کسب کنند که از آن در حره فعلی خود استفاده کنند و یا اگر بعدا قصد ثبت نام در یک دوره MBA را داشتند، به آن ها کمک کند.

آکادمی برند ایران به دانشجویان توصیه می کند تا با مربیان، مدیران یا الگوهای حرفه ای خود در محل کار مشورت کنند و از آن ها در مورد آنچه تحصیل کرده اند و نحوه ورود به آنجا سوال کنند و از توصیه  های آن ها استفاده کنند. این کار می تواند به شما کمک کند تا بدانید که آیا مینی MBA برای شما مناسب است یا نه؟

با درنظر گرفتن تمام جوانب منفی و مثبت، لازم به ذکر است که مینی MBA به طور واضح با MBA متفاوت است، اما با این وجود مزایایی دارد که به متخصصان کمک می کند تا گواهی نامه فعلی خود را تکمیل کنند.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟