مقایسه پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی دنیا

مقایسه پر مخاطب ترین شبکه های اجتماعی دنیا

در حال حاضر ۵ شبکه اجتماعی فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، لینکدین و واتس آپ در رقابت بیشتری با هم هستند و جزو پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی دنیا به حساب می‌آیند. آمار و ارقام نشان می‌دهد که رتبه این شبکه‌های اجتماعی از نظر مخاطبان هر ساله در حال تغییر است. البته رتبه استفاده از شبکه‌های اجتماعی در کشورها و فرهنگ های گوناگون نیز متفاوت است. در این بررسی که توسط Statista انجام گرفته است. محبوبیت، نرخ رشد، جذابیت برای کاربر و نرخ تعامل این شبکه‌های اجتماعی مورد مقایسه قرار گرفته است. این آمار جهانی بوده و در ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ گزارش شده است.

محبوب ترین و پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی

در تصویر زیر که پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی را نشان می‌دهد، به روشنی حاکمیت فیس بوک بر شبکه های اجتماعی جهان مشخص است. این شبکه اجتماعی با بیش از ۱۸۷۰ میلیون کاربر فعال، دارای سهم بازار ۱۸٪ می باشد. به عبارتی ۷٪ بیشتر از نزدیک ترین رقیب اش یعنی واتس آپ.

رتبه بندی شبکه های اجتماعی با توجه به تعداد کاربران فعال

محبوب ترین شبکه های اجتماعی

نرخ رشد در پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی

هر کسب و کار و بازاریابی زمان محدودی را به شبکه های اجتماعی اختصاص می‌دهند. از این رو یافتن شبکه اجتماعی هدف می‌تواند برای این گونه کسب و کار ها مفید باشد. در مجموعه معرفی شده توسط Statista ، رشد توییتر، فیس بوک، ویچت، واتس آپ و اینستاگرام را در کنار هم مقایسه می کند. واضح است که واتس آپ رشد سریع تری داشته است.

رتبه بندی شبکه های اجتماعی با توجه به نرخ رشد

جذاب ترین شبکه اجتماعی

عامل دیگری که در بازاریابی در پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی مطرح است، تعیین میزان جذابیت برای مخاطبان است. در اینجا دوباره تسلط فیس بوک را می بینیم.

رتبه بندی شبکه های اجتماعی با توجه به جذابیت در سن ۱۸ تا ۳۴

نرخ تعامل کاربران در رسانه های اجتماعی

۵۱ میلیون پست از ۴۰۰۰۰ شرکت در بیش از ۱۳۰ صنعت مختلف در شبکه های اجتماعی  تجزیه و تحلیل شدند. این پست ها برای تعامل بیشتر شرکت ها با کاربرانشان ایجاد شده بودند. نتایج میانگین بازخورد هر پست در ازای هر ۱۰۰۰ کاربر را نشان می‌دهد. واضح است که تعامل کاربران در اینستاگرام بسیار چشمگیرتر است. در مقایسه سه شبکه اجتماعی فیس بوک، لینکدین و توییتر نیز نرخ تعامل در فیس بوک نمایانتر است.

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟