تکنیک های اثربخشی تبلیغات در اینستاگرام

تکنیک های اثربخشی تبلیغات در اینستاگرام

 

تبلیغات در اینستاگرام امروزه یکی از پر بازدید ترین روش تبلیغات اینترنتی محسوب می شود. شرکت‌ها و برندهای کوچک و بزرگ زیادی با استفاده از آن توانسته‌اند سهم بسزایی از بازار را نصیب خود کنند و در این راستا سودآوری خود را افزایش داده‌اند، به همین منظور سعی شده در این مقاله به بررسی تکنیک های تبلیغات در اینستاگرام پرداخته شود.

مشاغل زیادی به واسطه این شبکه اجتماعی رونق گرفته‌اند و افراد زیادی توانسته‌اند در وضعیت رکود اقتصادی از بستر این رسانه آنلاین استفاده کنند. بطوریکه یک کاربر با کمترین سطح دانش، می‌تواند کالا یا خدمات مورد نظر خود را در اینستاگرام جستجو نماید و تبدیل به یک مشتری برای یک کسب و کار نوپا شود که با کمک تکینیک های تبلیغات در اینستاگرام، می‌توان مشتریانی یافت.

تبلیغات در فضای مجازی، فراهم آوردن شرایط مساوی تبلیغاتی، کاهش هزینه‌های ناشی از چاپ پوستر و بیلبورد، تسریع در به روزرسانی اطلاعات را به همراه دارد. به بیان دیگر با استفاده از فضای تبلیغاتی مجازی شاهد صرفه جویی قابل ملاحظه‌‌ای در سرمایه، وقت و انرژی خواهیم شد.

 

 

 

 

 

 

 

شراکت های چندنفره، مغازه‌های چندبر، اجاره‌های میلیونی، بازگشت سرمایه، خرج‌های نفس گیر و …. را دور بریزید. این روزها کسب و کار در اینستاگرام رقم می‌خورد که به طور کلی، با انجام تکینیک های تبلیغات در اینستاگرام، بسیار راحتر و کم‌هزینه‌تر برای کسب وکار تبلیغ کرد.

اینجا هیچ چیز غیرممکن نیست. در اینستاگرام یک صفحه ساده با تعداد دنبال‌کننده هایی در حدود 200 هزار نفر، بین 8 تا 10 میلیون به فروش می‌رود. برخی موارد به 100 میلیون تومان هم می‌رسند. در این میان صفحات مخصوص اجناس مورد نیاز خانم ها( زیور آلات، لباس و…) بیشتر از همه روی بورس است و همچنین نوجوانان بین 13 تا 19 ساله بیشترین درآمد را از اینستاگرام کسب می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

 

دلایلی که شما در اینستاگرام به موفقیت دست پیدا می‌کنید این است که کاربران بیشتر به شبکه‌های اجتماعی سر می‌زنند تا وبسایت شما. از سویی دیگر، اینستاگرام یک کانال ارتباطی و بدون واسطه برای مخاطبان است و در آن می‌توانید از خودتان دفاع کنید و محتوا تولید نمائید.

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی به منظور به اشتراک گذاری عکس است و به همین دلیل بر پایه مسائل بصری بنا شده است. یکی از تکینیک های تبلیغات در اینستاگرام به منظور اینکه تبلیغات اینستاگرامی‌تان به افزایش فروش، یادآوری تبلیغات و شهرت برند شما منجر شوند، استفاده از عکس‌هایی با کیفیت بالا یک ضرورت است. همچنین پست‌هایتان نباید به بازدیدکنندگان این حس را منتقل کنند که دارید مستقیما چیزی را به آنها می‌فروشید.

با اینکه قرار دادن لوگوی برندتان روی عکس‌ها بسیار وسوسه انگیز است، نباید اجازه دهید که برندتان روی عکس سایه بیاندازد. بلکه عناصر خلاقانه‌ی عکس‌ها باید برند یا محصولات شما را معرفی کند. پس یکی از تکنیک های تبلیغات در اینستاگرام یک عنصر سمبلیک یا یک رنگ شاخص برای برندسازی بیادماندنی، اما نه خیلی غالب، برای برندتان انتخاب کنید.

یکی دیگر از تکنیک های تبلیغات در اینستاگرام این است که کوتاه بنویسید. زیرا اینستاگرام مکانی است که کاربران آن کمترین تمایل را به «خواندن» دارند! همانطور که تصویرتان نباید خیلی نوشته داشته باشد، متن همراه عکس یا همان «کپشن» نیز نباید «قصه ی حسین کرد شبستری» را تعریف کند. کپشن ها نباید از حدود 40 کاراکتر بیشتر باشند. تبلیغات اینستاگرامی شما باید مانند بخشی از یک جریان طبیعی پست های اینستاگرامی به نظر برسند. پس هشتگ‌ها را به پست‌های خود اضافه کنید. پست‌هایی با 11 هشتگ، بیشترین تبادلات را داشته اند.

 

مقالات مرتبط

پاسخ‌ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

گفتگو در واتساپ
1
به کمک نیاز دارید؟
سلام 👋
چطور می‌تونم کمکتون کنم؟